MoeKunstiKino toob Tallinnasse värskeimad moedokumentaalid

13.09.2016

6.-12. oktoobril toimub Tallinnas moefilmide festival MoeKunstiKino, mille raames linastuvad kinos Sõprus värsked moeteemalised dokumentaalfilmid. MoeKunstiKino esitleb Viru Keskus ning festivali korraldaja ja eestvedaja on Helen Saluveer.

Korraldaja sõnul on ürituse programm mitmekesine. “Linastuvates filmides on nii väga isiklikke persoonilugusid kui ka üldisemaid hetki moeajaloost,” kinnitab Saluveer. “Moedokumentaalid avavad selle kõiki inimesi puudutava valdkonna telgitaguseid ning aitavad paremini aru saada, miks ja kuidas moemaailm toimib. ”Yohji Yamamoto, Anna Wintour, Anna Piaggi ja RobertMapplethorpe on vaid mõned kuulsatest nimedest, kes maailmas palju tähelepanu pälvinud linateostes üles astuvad.

Programmi kuuluvaid filme juhatavad sisse kohalikud moespetsialistid (teiste hulgasToomas Volkmann, Laura Kallasvee, Anne Vetik ja Marion Laev), lisaks toimub eriüritus moelooja Piret Ilvese stuudios. Koostöös Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia moestilistika osakonnaga saab uudistada ka tudengite loodud moevideosid, mis valminud sel kevadel projekti FashioNINE nime all filmioperaator Mait Mäekivi ja moelooja Vilve Undi juhendamisel.

Lisainfo www.moekunstikino.ee ja Facebooki lehel www.facebook.com/moekunstikino.
Piletid on müügil Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja kino Sõpruse kassas.

MoeKunstiKino esitleja on Viru Keskus, toetajad Apotheka Iluteek, Baileys, Evian, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuriamet. Partneriteks on ka DHL, ETV2, Rahva Raamat, Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia, Piret Ilves Moemaja, ajakiri Säde ja Catwalk.