Meie küpsisepoliitika

Küpsisepoliitika

Selle veebilehe korrektseks töötamiseks, kasutamise analüüsimiseks ning külastajatele parima kasutusmugavuse pakkumiseks paigutame Teie seadme veebibrauserisse nn küpsised (ingl cookie).

Mis on küpsis?

Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse veebisaidi külastamisel Teie seadme (arvuti, nutiseade vms) veebibrauserisse. Igal Teie järgneval veebisaidi külastusel saadetakse küpsised tagasi sellele veebisaidile või mõnele teisele veebisaidile, mis küpsise ära tunneb, et saada ülevaade kasutaja võrgutegevusest. 

On kahte tüüpi küpsiseid: püsivad ja ajutised (ehk “seansi”) küpsised. Püsiküpsised salvestuvad teie seadmesse failina pikaks ajaks. Seansiküpsised on meie lehe külastamise ajaks ajutiselt teie seadmesse paigutatud, kuid kaovad, kui lehekülje sulgete, mis tähendab, et nad ei salvestu alaliselt teie seadmesse. Enamik ettevõtteid kasutab oma veebilehtedel küpsiseid selleks, et kasutamist parendada ja küpsised ei saa teie faile kahjustada ega suurendada viiruste poolt tekitatavat riski teie seadmele.

Meie ja meie teenusepakkujad võivad kasutada järgmist tüüpi küpsiseid:

Tehnilised küpsised. Neid kasutame saidi töös.

Statistika küpsised. Need võimaldavad jälgida näiteks veebiliiklust ja teie veebilehe kogemust personaliseerida. Näiteks võimaldavad nad meil meelde jätta teie eelistusi ja võimaldavad seda, et te ei pea taassisestama informatsiooni, mida olete meile juba andnud. Kasutame neid küpsiseid ka selleks, et koguda informatsiooni (näiteks populaarsed lehed, lehitsemismustrid, klikkimised) selle kohta, kuidas meie külastajad kasutavad meie teenuseid, et saaksime oma veebilehte ja teenuseid parendada ja turu-uuringuid läbi viia. Kui otsustate need küpsised kustutada, on teil meie teenuste kasutamise funktsionaalsus limiteeritud.

Personaliseeritud reklaami küpsised. Need küpsised kasutavad seda informatsiooni, mida saavad selle kohta, kuidas te meie veebilehte ja teisi lehti kasutate, näiteks veebilehed mida külastate või kuidas reageerite reklaamidele, et tuua teieni reklaame, mis on kohandatud teie vajadustele, nii meie veebilehel kui sellest väljaspool. Sellist tüüpi reklaame nimetatakse “huvipõhisteks reklaamideks.” Paljud sellist tüüpi küpsised kuuluvad meie teenusepakkujatele.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Kasutame informatsiooni, mida küpsiste kaudu saame, selleks, et teha meie veebileht kasutajasõbralikuks ja võimaldamaks meil pakkuda teile isikustatud soovitusi. Võime ka kasutada teatud hulgal autoriseeritud kolmandaid osapooli, kes panevad küpsised meie veebilehele, et teieni tuua nende poolt pakutavaid teenuseid.

Võime kasutada sessiooniküpsiseid, et võimaldada teil meie veebilehe lehtede vahel liikumist, ilma, et peaksite informatsiooni uuesti sisestama.

Püsiküpsiseid kasutatakse samuti erineval viisil, sealhulgas:

  • Võimaldamaks liikuda meie veebilehe lehtede vahel ilma, et peaksite informatsiooni uuesti sisestama
  • Aitamaks meil teid ära tunda, kui tulete meie veebilehele tagasi, et meie teenuseid kasutada.
  • Võimaldamaks meil soovitada teile teisi mudeleid, teenuseid ja pakkumisi, mis teie eelistustega sobivad.
  • Kindlustamaks, et teil ei paluta uuringuvorme korduvalt täita.

Meie (ja meie autoriseeritud kolmandad osapooled) võime kasutada mitteisiklikku nii püsi- kui seansiküpsiste kaudu saadavat informatsiooni statistilistel eesmärkidel järgmiselt:

  • Vaatlemaks meie veebilehe kasutamist (sagedus ja aeg).
  • Otsustamaks, millised on meie veebilehe kõige populaarsemad osad.
  • Pakkumaks anonüümset informatsiooni kolmandatele osapooltele, selleks, et teile saaks pakkuda sobivaimat reklaami.
  • Välja selgitamaks, kui sagedasti teie ja teised kasutajad meie veebilehte külastavad.
  •  Läbi viimaks uuringuid, et interaktsioon teie ja meie veebilehe vahel pareneks.

Kuidas küpsiseid hallata?

Te saate küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Võite küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik lehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Võite kõik oma seadmes juba olemas olevad küpsised kustutada ning enamikku veebibrausereid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebibrauserid pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks.

Kuidas saab küpsiseid välja lülitada?

Kui keeldute küpsistest, saate need meie lehel "Küpsiste eelistused" alt välja lülitada. Kuid kui te seda teete, võib juhtuda, et teatud teenuseid ja võimalusi ei saa kasutada.