Kinopublik saatis maailmakuulsale moedisainerile sünnipäevatervituse

04.10.2016

Esmaspäeva õhtul toimus filmifestivali MoeKunstiKino avaüritus, kus tutvustati neljapäeval algavat programmi ning näidati dokumentaalfilmi Jaapani tuntuimast moeloojast Yohji Yamamotost. Kinopubliku kaasabil valmis eile 73. sünnipäeva tähistanud Yamamotole videotervitus, mis juba ka Jaapanisse saadeti.


“MoeKunstiKino filmid tutvustavad moevaldkonna telgitaguseid ning ei räägivaid moest, vaid ka inimestest, kes rõivaid loovad. “Rätsepmeister YohjiYamamoto” on üheks selliseks filmiks,” sõnas ürituse looja Helen Saluveer. “Kuna Yamamoto kiire graafiku tõttu Eestisse tulla ei saanud, siis saatsime talle eilse sünnipäeva puhul videotervituse Tokyosse.”

Korraldaja sõnul on väga eriline ka sama filmi reedel toimuv linastus. “Siis tuleb filmile “Rätsepmeister Yohji Yamamoto” sissejuhatust tegema Ragne Kikas, kes juba aastaid Yamamoto juures disainerina töötab ning nüüdseks kollektsiooni “Ragne Kikas for Yohji Yamamoto” loob,” kinnitas Saluveer.

6.-12. oktoobrilkinos Sõprus toimuva moefilmide festivali MoeKunstiKino raames linastuvad värsked moeteemalised dokumentaalfilmid. MoeKunstiKino esitleb Viru Keskus ning festivali korraldaja ja eestvedaja on Helen Saluveer. Programmi kuuluvaid filme juhatavad sisse kohalikud moespetsialistid (teiste hulgas Roberta Einer, Toomas Volkmann, LauraNestor, Anne Vetik ja Marion Laev), lisaks toimub eriüritus moelooja Piret Ilvese stuudios. Koostöös Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia moestilistika osakonnaga saab uudistada tudengite loodud moevideosid, mis valminud sel kevadel projekti FashioNINE nime all filmioperaator Mait Mäekivi ja moelooja Vilve Undij uhendamisel.

Lisainfo www.moekunstikino.ee ja Facebooki lehel www.facebook.com/moekunstikino. Piletid on müügil Piletilevis (www.piletilevi.ee) ja kino Sõpruse kassas.

MoeKunstiKino esitleja on Viru Keskus, toetajad Apotheka Iluteek, Baileys, Evian, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuriamet. Partneriteks on ka DHL, ETV2, Rahva Raamat, Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia, Piret Ilves Moemaja, ajakiri Säde ja Catwalk.