Detsember on ETV2 kanalil Moekunsti kuu

07.12.2021

ETV2 lõpetab aasta MoeKunsti kuuga ja pakub detsembri teisipäevadel vaatamiseks dokumentaalfilme suurtest loojatest ja moemaailma väljakutsetest. Teemakuu lükkab täna kell 22 käima dokumentaalfilm moefotograafia suurmeistrist Helmut Newtonist.

ETV2 ja moefilmide festivali MoekunstiKino koostöös valitud dokiprogramm avab moemaailma telgitaguseid tutvustades nii kõrg- kui ka kiirmoe erinevaid tahke. Teemakuu avafilm, 7. detsembril kell 22 ETV2s linastuv "Helmut Newton. Halvad ja ilusad" tutvustab moefotograafia suurkuju Helmut Newtonit, kes tegi endale nime uudse lähenemisega naise kehavormide uurimisel. Newton oli ühteaegu elegantne, mänguline ja leidlik, ent samas tekitasid fotodele jäädvustatud provokatiivsed poosid ja üllatavad aksessuaarid ka palju küsimusi. Filmis saavad sõna Newtoni legendaarsed modellid Grace Jones, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Claudia Schiffer jt ning ta naine June, kes heidavad valgust fotograafi glamuursele elule ja karjääri saladustele vastates ka kiusakale küsimusele, kas ta võimestas naisi või nägi neis pelgalt seksuaalobjekte.

MoeKunsti kuu filmid tele-esilinastuvad ETV2 eetris detsembri teisipäevadel kell 22, kohe pärast uut dokumentaalsarja "Salme viikingid".
Kõik filmid on 7. detsembri õhtust vaadatavad veebikanalis Jupiter: https://jupiter.err.ee/moekunsti-kuu  

"Kiirmood – odava moetööstuse telgitagused": 14. detsembril kell 22
Prantsuse dokumentalistide Gilles Bovoni ja Edouard Perrini pilguheit prügimägesid tootva ning varjatud kuritarvitustest elatuva kiirmoe telgitagustesse. Millised tagajärjed on pealtnäha odavatel ja kiiretel tarneahelatel meie planeedile ja inimkonna heaolule?

"Kingad, me rännukaaslased": 21. detsembril kell 22
Jalanõud on alati olnud staatuse, võimu, jõukuse ja seksikuse sümbol, inimese isikupära väljendusvahend. Kuidas ja mis põhjustel on kingad läbi aja lugematuid kordi oma vormi muutnud? Prantsuse režissööri Marianne Lathami 2020. aastal valminud dokumentaalfilm on lugu kingadest läbi ajaloo.

"Arianne Phillips - kostüümid ja rollid": 28. detsembril kell 22
Dokumentaalfilm Oscarile nomineeritud kostüümikunstnikust ja kuulsuste stilistist Arianne Phillipsist, kes on üks mõjukamaid naisi moemaailmas. Dokumentaal jälgib tema tööd filmides, Madonna staadionikontsertidel ning koostööd Gucci ja Pradaga. Eksklusiivintervjuudes avavad Phillipsi töid Madonna, Lenny Kravitz, Courtney Love ja Tom Ford.