Helmut Newton: halvad ja ilusad

FILMIINFO

  • Originaalpealkiri: Helmut Newton: the Bad and the Beautiful
  • Režissöör: Gero von Boehm
  • Pikkus: 89 min
  • Riik: Saksamaa
  • Aasta: 2020

LINASTUSAJAD

Helmut Newton oli tõeline fotograafia superstaar. Oma julgete ja pilkupüüdvate fotodega lõi ta uue, kohati provotseeriva naise kujutamise viisi.

Newtoni 100. sünnipäeva puhul räägib tuntud autor, ajakirjanik ja režissöör Gero von Boehm oma dokumentaalfilmis HELMUT NEWTON – HALVAD JA ILUSAD fotograafi liigutava eluloo ning heidab pilgu Newtoni loomingule väga ainulaadsel moel.

1970. aastatel alustas Helmut Newton oma avangardfotodega uut ajastut. Kunagi varem polnud naisi sellistes poosides glamuuri- ja moeajakirjades ja moereklaamides kujutatud. Newtoni fotodel poseerisid naised tohutult agressiivsete koertega, õõvastavalt valgustatud öötänavatel, nugadega ja meesteriietes. Väljakutsuvalt.

Filmis on saavad sõna mõned fotograafiga kokku puutunud naised filmi- ja moemaailmast: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Grace Jones, Anna Wintour, Marianne Faithfull, Hanna Schygulla, Claudia Schiffer, Nadja Auermann, Sylvia Gobbel, Carla Sozzani , Arja Toyryla - ja loomulikult tema naine June Newton.

Gero von Boehmi meelelahutuslik dokumentaalfilm rändab koos Helmut Newtoni ja “tema” naistega läbi fotograafi erakordse, kohati dramaatilise elu erinevad etapid, näidates tema loomingut ja maailma.

Seanssidele teeb videosissejuhatuse fotograaf Krõõt Tarkmeel.